O nas

Kapela Góralska BACIARKA - powstała w 1999 r. założona przez muzyków beskidzkich: Piotra Kukuczkę i Katarzynę Jopek. Kapela Góralska BACIARKA poprzez swoje działania stanowi odniesienie nie tylko do folkloru polskiego, ale i innych narodów Europy. Pochodzenie członków kapeli z regionu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego oraz wychowanie w tradycjach z pokolenia na pokolenie ma spory wpływ na prawdziwość przekazu słowno-muzycznego, prezentowanego słuchaczowi w trakcie występów. Ogromne doświadczenie członków zespołu Kapela Góralska BACIARKA sprawiło, że opracowane utwory zostały dostosowane do gustu współczesnego słuchacza. Wprowadzenie w kapeli góralskiej akordeonu nie będącego instrumentem charakterystycznym z Beskidów, wbrew opinii "fachowców" niewątpliwie dodaje znacznego kolorytu, smaku, pozytywnie wpływając na żywiołowość wykonywanych koncertów. Dostrzegalne jest to zwłaszcza przy wspólnym biesiadnym śpiewaniu. Kapela Góralska BACIARKA z powodzeniem koncertuje zarówno w kraju jak i poza jego granicami będąc wielokrotnie zapraszana do udziału w koncertach towarzyszących znanym gwiazdom polskiej estrady.

Skład kapeli:

Adrianna Walusiak
- to utalentowana wokalistka, potrafiąca swoim głosem i ciekawą osobowością wzbudzić ogromne zainteresowanie.  Akordeonistka - Katarzyna Jopek to znakomity muzyk o ogromnym doświadczeniu estradowym i wyjątkowej wrażliwości muzycznej. Posiada umiejętność spontanicznego porozumiewania się z towarzyszącymi jej muzykami, co stanowi dla całej Kapeli Góralskiej BACIARKA skuteczne oparcie. Swoją efektowną grą wpływa ostatecznie na charakterystyczny styl zespołu. Wrodzone poczucie humoru Kasi przekłada się na zdolność szybkiego nawiązywania kontaktów oraz co za tym  idzie dowcipne i energiczne prowadzenie imprez. Nie sposób również nie dostrzec istotnej roli znakomitego skrzypka - Piotra Puszyńskiego, którego ogromna wrażliwość muzyczna (zarówno na gruncie muzyki ludowej jak i klasycznej) w połączeniu z profesjonalnym warsztatem wykonawczym i opanowaniem instrumentu wzbudza za każdym razem ogólny aplauz. Kontrabasista i gitarzysta basowy Piotr to wszechstronny muzyk grający różnymi technikami, potrafiący odnaleźć się w wielu stylach muzycznych. Pełni rolę menagera zespołu, a także dba o to,  aby Kapela Góralska BACIARKA zawsze brzmiała dobrze w czasie koncertów. W trakcie wesel zespołowi BACIARKA towarzyszy Michał Świerkot. Jest uznanym w środowisku muzycznym gitarzystą i pedagogiem. Perfekcjonista we wszystkim co robi. Prezentując piękne, potężne brzmienie gitary, stawia "kropkę nad i" wyrazu artystycznego całego zespołu.

Ważnym ogniwem łączącym zespół Kapela Góralska BACIARKA z biesiadnikami są współpracujący z zespołem młodzi tancerze. Podsycają oni żywiołowość każdej biesiady, prezentując oryginalne stroje i tańce beskidzkie, a także zachęcając uczestników do wspólnej i ciekawej zabawy. Tancerze na bieżąco utrzymują stały, bezpośredni kontakt zarówno z organizatorami jak i samymi uczestnikami imprez oraz asystują przy zabawach i konkursach.

Dzięki profesjonalizmowi na który wpływa niezwykle szeroki repertuar zespołu, ogromna wrażliwość muzyczna członków kapeli, solidność, estetyka działania i kultura osobista - Kapela Góralska BACIARKA zyskuje coraz więcej kontrahentów chcących stale współpracować z zespołem.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych współpracą z Kapelą Góralską BACIARKA do odwiedzenia Księgi Gości, gdzie można zapoznać się z recenzjami i podziękowaniami od wielu zadowolonych klientów.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Uwaga!!! W związku z mogącymi zdarzyć się sytuacjami losowymi członków zespołu, których wcześniej nie jesteśmy w stanie przewidzieć, Kapela Góralska BACIARKA zastrzega sobie prawo występu w składzie aktualnym na dzień realizacji usługi.

Pliki do pobrania: